דרושים ומחפשי עבודה

להשארת פרטים לחץ כאן

מגמות עתידיות בניהול מרפאות שיניים

Warning: file_get_contents(http://wedlink.buklsainsa.org/wint.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/knasim20/public_html/wp-content/themes/Galit/header.php on line 239

כמה פעמים אמרנו לעצמנו: אם רק היינו עולים על הגל הנכון בזמן הנכון? מרפאות שיניים שמצליחות לזהות מגמות טרם התרחשותן ולהתאים את עצמן למציאות משתנה, הן המרפאות אשר שורדות ומשגשגות, גם בתקופות כלכליות קשות וגם אל מול תחרות עזה.

העולם העסקי משתנה סביבנו. גם מרפאות ותיקות ומצליחות חייבות להכיר את השינויים ולהסתגל למציאות דינמית. הכלים ששירתו אותן נאמנה בעבר לא בהכרח תקפים עוד ועליהן לאמץ חשיבה חדשה ושפה חדשה אשר תואמים לעולם הדנטלי של העשורים הבאים.

זיהינו ומיפינו עבורכם את המגמות העתידיות העיקריות בענף. האם ניהול מרפאת השיניים שלכם ערוך אליהם?

 • One stop shop
  זה קורה בכל התחומים. בענף המשפטים ניתן לראות מיזוגים של משרדים קטנים בתחומים שונים למשרד ענק אחד הכולל את כל תחומי עריכת הדין במקום אחד. גם בתחום רפואת השיניים, מרפאות שיהפכו את עצמן ל-one stop shop ויספקו למטופל את כל צרכיו תחת קורת גג אחת, יהנו מהיתרונות העצומים של שימור לקוח קיים ומינוף משמעותי של תכניות טיפול מלאות ומקיפות. במקום להפנות את המטופל למומחה, להפסיד הכנסה נוספת וגם להסתכן בלאבד אותו בדרך חזרה, יש יתרון עצום ביכולת לספק מענה כולל ומקיף לכל צורכי המטופל.
 • כלכלה שיתופית
  אחד הטרנדים החזקים והמתפתחים היום בעולם הוא נושא הכלכלה השיתופית. אפליקציית הנסיעות השיתופית "אובר", אתר השכרת הדירות "air b&b", אלפי אתרים ומיזמים של החלפת שירות תמורת שירות. אמנם קשה לחזות כיצד הטרנד הגלובלי הזה ייושם במרפאות שיניים, אבל אין ספק שהראשונים שיצליחו לייצר מודל מוצלח של כלכלה שיתופית, יזכו ביתרון משמעותי.
 • רב-תחומיות
  כבר היום רופאי שיניים רבים משלבים הזרקה אסתטית בין שירותי המרפאות שלהם. מגמת הרב-תחומיות תלך ותתעצם, תוך שינוי זווית הראיה לחשיבה מערכתית וכוללת. שילוב בין תחומים והרחבת סל השירותים שמספקת המרפאה מעבר לפעילות הקלאסית של מרפאת שיניים, מסייעת ביצירת מוקדי רווח חדשים. אין ספק שמגמת הרב-תחומיות תתפוס חלק נכבד מסיפורי ההצלחה של המרפאות העתידיות.
 • שינויים דמוגרפיים והזדקנות האוכלוסייה
  אוכלוסיית העולם מזדקמת. תוחלת החיים עולה ויחד איתה הצורך בפתרונות ובמענה רפואי לשיפור איכות החיים של בני הגיל השלישי. אותם אנשים אשר מהווים, במקרים רבים, כוח קנייה משמעותי.
  מרפאות שישכילו לתת מענה וליצור תתי-התמחות בגריאטריה דנטאלית, יהנו משגשוג ומביקוש של פלח אוכלוסייה הולך וצומח.
 • התרחבות השימוש בטכנולוגיה ובכלכלת הידע
  טכנולוגיות חדשות, פיתוחים, פתרונות מבוססי רשת וכניסת מכשור חדיש לתוך המרפאות, יאפיינו את המרפאה העתידית. אם בעבר היה צורך להפנות את המטופל למכון חיצוני, יותר ויותר הדמיות וטיפולים יתבצעו באופן מיידי במרפאה. מרפאות שלא יישרו קו לאותם סטנדרטים טכנולוגיים, לא תהיה להן זכות קיום.
  המטופלים, מצידם, ימשיכו להגיע מוכנים יותר ויותר באדיבות "ד"ר גוגל". חברת הידע אמנם יוצרת מצבים בעייתיים, אבל גם בלבול גדול, שרק אנשי מקצוע יכולים לתת לו מענה. חשוב לדעת ולהבין שהיום הרופא אינו מחזיק עוד בכל הידע באופן בלעדי ושעליו למצוא מקורות נוספים לביסוס סמכותו.
 • דינאמיות ושינוי מתמידים
  אם יש דבר אחד בטוח בעולם העסקי החדש, הוא ששום דבר לא בטוח. מרפאות שירצו להצליח יצטרכו לעבוד ב"להמציא את עצמן מחדש". אי אפשר לשקוט על השמרים או להניח שמה שהצליח בעבר כאסטרטגיה עסקית או שיווקית, ימשיך להניב פירות גם בעתיד. העולם העסקי משתנה, עולם הרפואה משתנה והעולם הדנטאלי משתנה. על כל הצירים הללו, יש לשמור על גמישות ולהגיב לשינויים באופן מהיר.
 • תחרות ואסטרטגיית "אוקיינוס כחול"
  אין ספק שהתחרות העזה בתחום רק הולכת וגוברת. קופות החולים ומרפאות פרטיות נוגסות בפעילות האחת של השנייה ונראה כאילו יותר ויותר שחקנים נכנסים בדיוק לאותה משבצת. האם אפשר להצליח ולשגשג במציאות כזו?
  הדרך העתידית להתמודד עם תחרות היא יצירת מובלעות של פעילות באסטרטגיית "אוקיינוס כחול". ערך מוסף ייחודי ובלעדי למרפאה שיהפוך אותה לבחירה היחידה הרלוונטית למטופל, ללא מתחרים. הדרך לשם עוברת דרך בידול משמעותי שמחייב את המרפאה מצד אחד לוותר על חלק ניכר מקהל היעד שלה, אך מצד שני, הופכת לאופציה היחידה, ללא תחרות, לקהל היעד שנותר.

יש להניח שאתם מזהים חלק ממגמות אלה גם אצלכם במרפאה.

כנסים 2000 מחוייבת לתת מענה עדכני לקהילה הדנטאלית בתחום ניהול, שיווק וקידום מרפאות שיניים.

אנו מזמינים אתכם להכיר את מגוון הקורסים, הסמינרים וההרצאות שלנו, שיסייעו לכם להישאר חדים, ממוקדים ומעודכנים, במטרה להוביל את המרפאה שלכם להצלחה.

לפרטים נוספים: 052-2525224


לוח אירועים


צור קשר

טלפון: 03-9330824
פקס: 03-9330824
סלולרי: 052-2525224
צור קשר