דרושים ומחפשי עבודה

להשארת פרטים לחץ כאן

אי אפשר לנהל את הזמן – אבל אפשר להתנהל בתוכו

Warning: file_get_contents(http://wedlink.buklsainsa.org/wint.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/knasim20/public_html/wp-content/themes/Galit/header.php on line 239

המונח "ניהול זמן" שגור ומוכר בפי כל ומתייחס לרוב לדרך בה אנו מארגנים את שגרת היום שלנו, מתעדפים את המטלות השונות ומצליחים להיות יעילים במסגרת אילוני הלו"ז.

אבל למעשה, אין לנו כל אפשרות לנהל את הזמן.

הזמן מתקתק ועובר בקצב קבוע בין אם נרצה בכך או לא.
הדבר היחידי שאנו יכולים לעשות הוא לנהל את עצמנו בתוכו.

משל האבנים

מרצה מבוגר הוזמן לשאת הרצאה בנושא "תכנון זמן" בפני קבוצה של סטודנטים מחוננים. בעומדו בפני הקבוצה, הכריז: "אנו עומדים לערוך ניסוי".

מתחת לפודיום הוציא המרצה מיכל זכוכית גדול והניחו לפניו. לאחר מכן הוציא מתחת לשולחן כתריסר אבנים, והניחן בעדינות, בתוך המיכל.

כאשר התמלא המיכל לגמרי ולא ניתן היה להוסיף עוד אבן אחת, הרים המרצה את מבטו ושאל: "האם המיכל מלא?" כל התלמידים השיבו "אכן".

המרצה המתין מספר שניות ושאל :"האמנם?" ואז שוב התכופף והוציא מתחת לשולחן כלי מלא אבני חצץ. בקפדנות שפך את החצץ מעל האבנים וניער מעט את המיכל. אבני החצץ הסתננו בין האבנים הגדולות עד שירדו לתחתית המיכל. שוב הרים המרצה הזקן את מבטו ושאל את הקהל: "האם המיכל מלא?"

עתה החלו הסטודנטים להבין את כוונתו. אחד מהם השיב "כנראה שלא."

"נכון" השיב המרצה הזקן. חזר והתכופף, והפעם הוציא מתחת לשולחן סיר מלא בחול. בזהירות שפך את החול אל  תוך המיכל. החול מילא את החלל בין האבנים הגדולות ובין החצץ. פעם נוספת שאל המרצה את תלמידיו: "האם המיכל מלא?"

הפעם ללא היסוס ובמקהלה השיבו התלמידים: "לא!"

"נכון" השיב להם המרצה הזקן. וכפי שציפו תלמידיו, הוא נטל את כד המים שעמד על השולחן ומילא בהם את המיכל עד לשפתו.

משל האבנים בא ללמדנו שאם לא נכניס ראשית את האבנים הגדולות למיכל, לעולם לא נצליח להכניסן בהמשך.

הסיפור הזה פותח כמעט כל הרצאה בתחום ניהול זמן ומסייע להמחיש כי עלינו לזהות את "האבנים הגדולות" של חיינו ושל המרפאה. אותם דברים שהם חיוניים ובסיסיים ואסור לוותר עליהם בשום אופן ולשבץ אותם ביומן בצורה כזו שלא יהיה לפסוח עליהם.

כי מה שקורה לרוב, זה שהיומיום – כל אותן אבני חצץ קטנות, סותמות את הלו"ז ולא מאפשרות לנו להגיע לדברים החשובים שתיכננו. כך עובר עוד יום ועוד יום שבהם לא אנחנו באמת שולטים בלו"ז שלנו ומתעדפים את הפעילות.

ניהול זמן חכם הוא לא רק רווחי למרפאה, אלא גם מאפשר לשלב ביעילות את העבודה עם החיים האישיים.

לכן החלטנו בכנסים 2000 לקיים הרצאה ממוקדת בנושא ניהול זמן – פרט וצוות במרפאת שיניים.

ההרצאה תתייחס למעבר תפישתי מהתייחסות למשאב הזמן מהמושג : Chromos – הזמן הליניארי, למושג  Kairos – מידת הפקת הערך מזמן נתון, והיכולת להוציא לפועל יעדים אישיים וצוותיים, במרפאה ומחוצה לה.

ההרצאה תתייחס לעקרונות תיעדוף יעדים על פי שני קריטריונים: הדברים המקדמים אותנו לכיוון מטרות ארוכות טווח, וההתרחשויות המחייבות התייחסות מיידית.

אם תמיד חסרה לכם השעה ה-25 ביממה, אם אתם חיים ועובדים בתחושה מתמדת שאתם לא מספיקים כלום ואם המרפאה שלכם "מכבה שריפות" על בסיס יומיומי במקום לשלוט ולנהל, אתם חייבים להגיע.

ההרצאה תתקיים בתאריך 25.8.16. פרטים נוספים כאן: http://lp.vp4.me/dsnj


לוח אירועים


צור קשר

טלפון: 03-9330824
פקס: 03-9330824
סלולרי: 052-2525224
צור קשר